444 84 63  |           |   ENGLISH

SEVİYELER

BRITISH TIME'da İngilizce 5 temel seviyeden oluşmaktadır. HEr seviye 100 ders saatinde tamamlanmaktadır. Başarıyı arttırmak için bu saatlere ek olarak aktiviteler düzenlenmektedir.

 

ELEMENTARY
(BAŞLANGIÇ)
100 SAAT
NEW HEADWAY ELEMENTARY
LEVEL 1  
PRE-INTERMEDIATE
(ORTA  ÖNCESİ)
100 SAAT
NEW HEADWAY PRE-INTERMEDIATE
LEVEL  2
INTERMEDIATE
(ORTA)
100 SAAT
NEW HEADWAY INTERMEDIATE
LEVEL  3  
UPPER INTERMEDIATE
(ORTA  ÜSTÜ)
100 SAAT
NEW HEADWAY UPPER INTERMEDIATE
LEVEL  4  
ADVANCED
(İLERİ)
100 SAAT
NEW HEADWAY ADVANCED ENGLISH
LEVEL  5  
TOEFL / PROFICIENCY
BUSINESS ENGLISH
100 SAAT
TOEFL  /  PROFICIENCY / BUSINESS ENGLISH
   

 

 

 

1. LEVEL ELEMENTARY

Bu seviyedeki öğrenciler işleri ile ilgili temel sorulara, fiyatlar, tarihler ve miktarlar dahil olmak üzere cevap verebilirler. Akıcı konuşma ve tartışabilme boyutunda olmasa bile basit cümleler kurabilir, basit ifadeleri belli ölçüde anlayabilirler. Telefonda görüştükleri kişinin adını, basit mesajını, telefon numarası ile beraber alabilirler.

2. LEVEL PRE-INTERMEDIATE

Bu düzeydeki bir öğrenci, konuşmaları kavrayabilecek ve İngilizce'yi ana dili İngilizce olan veya olmayanlarla iletişim kurarken kullanabilecek yeterliliğe ulaşmıştır. Cadde ve sokaklarda bulunan tabela ve uyarıları, etiketleri, rehberlik kitaplarını, basit gazete ve dergi haberlerini, kişisel mektupları anlayabilir. Seyahat/iş arkadaşları ve aile ile ilgili temel konularda sorular sorup cevaplayabilir. Konuşma dilinde kişisel veya entelektüel düzeyde kavram ve fikirler geliştirememek ya da ifade edememekle birlikte basit gerçeklere dayalı fikirler vermekte çok zorlanmaz.

3. LEVEL INTERMEDIATE

İngilizce'nin temel yapılarının daha emin bir şekilde kullanılabileceği ve basit kalıpların ötesine geçilerek dilde ifadenin güçlendiği daha ileri bir aşamaya varılmıştır. Bu düzeydeki öğrenciler daha geniş kelime hazinesine sahip olmanın yanı sıra, entelektüel ve duygusal boyuttaki konularda kişisel duygu ve düşüncelerini ifade edebilme noktasını yakalamışlardır. Sekreter ve yönetici konumunda etkin bir şekilde çalışabilecek düzeyde İngilizce konuşabilir, dinlediğini anlayabilir, İngilizce yazı yazabilirler.

4. LEVEL UPPER-INTERMEDIATE

Bu seviyede, konuyla ilgili ve anında doğru iletişim kurulabilir. Dil, oldukça iyi gramer bilgisi ve kelime hazinesi ile güvenli bir şekilde fikir ifade edilebilir ve tartışma yapılabilir aşamayı bulmuştur.

5. LEVEL ADVANCED

Öğrenci çeşitli konularda ayrıntılı olarak konuşabilir, anlayabilir. Gazete ve dergi okurken pek az sorunla karşılaşır. Dilde akıcılık sağlanmıştır.

X
WHATSAPP İLE SOR!