444 84 63  |        |              |   ENGLISH

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz

Dünyanın dört bir köşesinde konuşulan ortak dil olan ingilizce, 54 ülkede 500 milyonu aşkın kişinin ana dilidir. Evrensel bir dil olan İngilizce öğrenmek günümüzde sorun olmaktan çıkmıştır. Kişisel gelişime yapılacak en büyük katkı olarak görülmesi gereken dil eğitimi, insanın akademik ve sosyal açıdan kendine olan güvenini de geliştirir.

 

Eğitim İçin İngilizce Bilmenin Değeri

Eğitim dili olarak görülen ingilizce, dünyanın en önemli okullarında kullanılan ana dildir. Akademik dergilerin yayın dili olarak da İngilizce tercih edilir. Güncel kitaplara, en yeni araştırmalara, internete kısaca her türlü güncellemeye sahip olabilmek için iyi derecede yabancı dil öğrenmek gerekmektedir.

İş dünyasının evrensel dili de İngilizcedir. Küreselleşen ve sınırların ortadan kalktığı dünyamızda kariyer hedefi olan her bireyin, üst seviyede iletişimi en kaliteli şekilde kurabilmesi için İngilizceye ihtiyacı vardır. Farklı kültürler arasındaki ilişkinin başlaması ve sürdürülebilmesi için bir ihtiyaç halini alan ingilizce bilgisi, çok uluslu şirketlerde ve yurt dışında çalışma imkanını da beraberinde getirir.

 

Akıcı Bir Şekilde Yabancı Dil Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Tüm dünyada en yaygın kullanılan dil olan İngilizce, her 5 kişiden 1'i tarafından iyi şekilde bilinir. Günümüzde en az 1 yabancı dili akıcı bir şekilde okumak&yazmak&konuşmak bir ihtiyaç halini almıştır. Gelecek nesil için yabancı dil öğrenmek tek bil dille sınırlı kalmamak anlamına gelmektedir. Gelişen teknolojinin ortak dili olarak kabul edilen İngilizce, bu özelliğiyle dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek isteyen bireyler için araç değil ihtiyaçtır.

İngilizce bilmek kişilere özgürlük ve özgüven duygusu sağlar. Son derece keyifli bir dil olan İngilizceyi öğrenmek için günümüzde sayısız imkan ve yöntem bulunur. İnternet üzerinden yapılan yayınların %90'ına yakını İngilizce olarak yapılmaktadır. Uluslararası platformlarda söz sahibi olabilmek için İngilizce bilmek en az bir dalda etkinleşmek için zorunludur.

 

Çevrenizi ve Ufkunuzu Genişletin!

İngilizce öğrenmek kişinin kendine ve geleceğe yaptığı bir yatırımdır. Bir yabancı dil bilmenin insana sağladığı güven duygusu, farklı çalışmaların altına imza atacak gücün ortaya çıkmasını destekler. Bu nedenle hangi yaş ve eğitim seviyesinden olunursa olunsun karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin ve İngilizceyi etkili bir şekilde kullanacak eğitim fırsatını yakalayın!

British Time Dil Okulları, çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle İstanbul daki tüm İngilizce kursları arasında fark yaratarak İngilizce öğrenmenizin önündeki tüm engelleri kaldırıyor

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
WHATSAPP İLE SOR!